Trwają zapisy na warsztaty programowania - październik 2019 r. Zapisz się na zajęcia >

Pomocne pytania i odpowiedzi

Faq

Zapisując się na warsztaty zapewniamy dostęp do potrzebnego sprzętu w naszych salach. Jednak w przypadku, gdy zależy Ci, aby dziecko pracowało na własnym laptopie, jest to jak najbardziej możliwe.

Warsztaty programowania dla dzieci odbywają się w takiej formie, aby tempo przekazywania materiały było optymalne dla danej grupy wiekowej. Jednak jest możliwość, że dziecko, które nie uczestniczyło w pierwszych zajęciach, nadal będzie w stanie nadrobić zaległości materiałowe, a my dołożymy wszelkich starań, aby to się mu udało.

Aby programowanie dla dzieci było przyjemnością, a nie obowiązkiem zakładamy, że są to dodatkowe zajęcia podczas trwania roku szkolnego, a nie w ferie czy wakacje. Stąd prowadzone są one w systemie semestralnym.

Grupy, w których odbywają się warsztaty programowania dla dzieci, to zazwyczaj od 5 do 12 słuchaczy. Wielkość ta jest często uzależniona od wieku uczniów. Jest to optymalna ilość, aby móc efektywnie nauczyć się programowania na wielu poziomach.

Składnia języków programowania opiera się o angielskie słownictwo. Z tego też powodu nasz kurs programowania dla dzieci pozwolą im także na naukę podstaw języka angielskiego i jego wykorzystanie w kodowaniu.

Gry komputerowe nie są już tylko rozrywką dla dzieci i młodzieży. To wielki biznes mający ogromne udziały w światowym rynku. Ponadto są one wykorzystywane też w marketingu czy edukacji, a popyt z roku na rok rośnie. Nauka programowania dla dzieci w Lesznie odbywająca się w naszych placówkach, stawia właśnie na przyszłościowe umiejętności.