Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Leszno

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Leszno

Co to są dodatkowe zajęcia edukacyjne?

Zajęcia dodatkowe to temat rzeka. Wynika to z wielu przyczyn. Głównie jednak ze specyfiki pokolenia najmłodszych, którzy już od dziecka są i chcą być ukierunkowani na sukces. Dodatkowo dochodzą takie względy, jak to, że zajęcia popołudniowe dla dzieci to zapewnienie im konkretnego zajęcia, w czasie, kiedy rodzice często są jeszcze w pracy. Jednak nie jest to pusty wypełniacz czasu. Dobrze dobrane, ciekawe dla dziecka zajęcia dodatkowe, to niesamowity wkład w jego wszechstronny rozwój, budowanie bazy pod przyszłe pasje, no i przede wszystkim rozwój w kierunku, który aktualnie interesuje naszą pociechę. Ostatni powód jest równie ważny dla budowania pewności siebie dziecka i uświadomienia go, że nawet jego chwilowe potrzeby i zainteresowania są ważne.

Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieci? Leszno ma w zanadrzu kilka ciekawych ofert. Oto te, które zainteresowały nas najbardziej.

Zajęcia ogólnorozwojowe

Zacznijmy od zajęć dla tych, którzy chcą, by ich dziecko wspominało okres szkolny, jako ciekawą przygodę, a nie czas, w którym kolejne szkolne przedmioty i nauka zabierały satysfakcję z poznawania świata. Zajęcia ogólnorozwojowe dla uczniów szkół podstawowych i średnich to świetna opcja na to, by nauczyć dziecko, jak się efektywnie  uczyć. Kursy przygotowują do poznawania kolejnych dziedzin wiedzy, dają narzędzia i umiejętności, dzięki którym dziecko jest w stanie przyswajać duże ilości materiału, a także uczą ciekawych technik pamięciowych. Takie zajęcia dodatkowe dla dzieci w Lesznie można odnaleźć w Akademii Odkrywców. Szereg zajęć popołudniowych dla dzieci (i nie tylko) w różnym wieku pomogą im we wszechstronnym rozwoju.

Nauka gotowania

Zajęcia kulinarne? Jasne! Wbrew powszechnej opinii niezwykle ciekawe i fascynujące zajęcia dla dzieci w każdym wieku. Świetnie bawią się na nich zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Wszystko dzięki temu, że gotowanie to tylko ułamek możliwości rozwoju, jakie dają. W Leszczyńskim oddziale Bystrzaka zajęcia kulinarne to przygoda w podróżowanie po całym świecie. Poza technikami i nauką gotowania, dzieciaki poznają świat, kulturę, geografię, przyrodę. Fascynujące połączenie gotowania przepysznych dań z pogłębianiem ogólnej wiedzy o świecie i poznawaniem masy niezwykłych ciekawostek. Zajęcia kulinarne to także ogólny rozwój zmysłów smaku, zapachu i wzroku, z których dwa pierwsze często są pomijane w innych aktywnościach, a mają niezwykły wpływ na życie

Zajęcia plastyczne

Jedna z pierwszych myśli, jakie pojawiają się na hasło zajęcia dodatkowe dla dzieci. Wszelakie zajęcia artystyczne, plastyczne twórcze to podstawa rozwoju każdego dziecka już od najmłodszych lat. Dla tych, którzy chcą kontynuować artystyczne pasje lub rozwijać kreatywność. Pracownia rysunku i malarstwa przy szkole językowej Eurolink daje dzieciakom możliwości pielęgnowania talentu, pobudzania jego rozwoju. W czym pomagają jeszcze zajęcia plastyczne i kreatywne? Relaksują, pozwalają na skupieniu się na sobie lub wykonywanym zadaniu. Wyrażenie siebie poprzez sztukę buduje pewność siebie, empatię i wrażliwość.

Aktywność fizyczna

Trochę ruchu jest dobre na wszystko. A już szczególnie w czasach, kiedy nawet najmłodsi poświęcają mnóstwo wolnego czasu na przesiadywanie przed monitorem czy z tabletem w ręku. Zajęcia dodatkowe – sportowe dla dzieci, pozwalają im spalić gromadząca się w nich energię a do tego rozwijają prawidłową postawę i zapobiegają wszechobecnej otyłości, która dotyka coraz młodsze dzieciaki. A jakie zajęcia sportowe wybrać? W zależności od upodobań i możliwości fizycznych dziecka. Nam spodobały się warsztaty w Akademii Modern Aikido, gdzie ta popularna sztuka walki dostała nowe życie, poprzez unowocześnienie jej i dopasowanie do dzisiejszych standardów i potrzeb.

Zajęcia komputerowe

Nauki ścisłe wraz z rozwojem technologii wchodzą na nowy poziom. W erze cyfrowych możliwości stawia się na wszelakie opcje ułatwiające życie, pracę, rozrywkę. Jest to powód, dla którego na rynku edukacji pozaszkolnej dla dzieci pojawia się masa innowacyjnych możliwości. Coraz częściej stawia się na rozwój umiejętność informatycznych. Podobnie jak inne nauki ścisłe, pogłębianie informatycznej wiedzy także świetnie wpływa na wszechstronny rozwój mózgu. Nauka programowania dla dzieci to w miarę nowa dziedzina, która ponadto rozwija społecznie, kreatywnie i pobudza ciekawość świata. Zapraszamy na nasze zajęcia programowania dla dzieci w Lesznie. Wystarczy kliknąć tutaj.

Fajne zajęcia dodatkowe dla nastolatków.

W artykule skupiliśmy się głównie na określeniach sprowadzających się do kursów dla dzieci. Jednak wszystkie one wstępne są także dla nastolatków i nic nie stoi na przeszkodzie, by oni także kontynuowali lub rozpoczęli swoją przygodę z edukacją pozaszkolną. Rozwijamy siebie przez całe życie, a próbowanie kolejnych aktywności w dużej mierze wyjdzie im tylko na zdrowie.


Komentarze

  1. Kalina

    Żeby tak łatwo było znaleźć odpowiednie zajęcia popołudniowe dla nastolatka… Marudzenie, kręcenie nosem, a co powiedzą koledzy… Młodszemu dziecku dużo łatwiej czerpać z nich radość a później już jakoś z górki, samo albo chce, albo nie chce kontynuować. Jedna rada: nie zmuszać! rozmawiać i przekonywać, słuchać, ale nie narzucać bezwzględnie swojej opinii. Zaproponowanie zajęć przy komputerze, albo naukowych chyba najczęściej przekonuje dziecko do nauki pozaszkolnej.

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *