Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Kodowanie online dla dzieci i młodzieży.

Kodowanie online dla dzieci i młodzieży.

Weszliśmy w trzecią dekadę XXI wieku, nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej możliwości przenosi się do sieci. Nie można przed tym uciec, ani nawet nie trzeba próbować. W końcu cyfrowa rewolucja była zamiarem rozwoju naszego społeczeństwa, a nie skutkiem ubocznym innych przemian.

Do tej pory nasza szkoła programowania dla dzieci Leszno stawiała głównie na zajęcia stacjonarne, a do opcji e-learningowych podchodziliśmy bardzo ostrożnie, tworząc tylko pojedyncze grupy. Jednak ostatnia sytuacja na świecie i idące za nią trendy dały nam wiele do myślenia i ruszenia pełną parą z przygotowywanymi od dłuższego czasu kursami online. Jest to opcja wyszukiwana coraz częściej przez zarówno dzieci, jak i nastolatków oraz oczywiście rodziców. Nauka programowania dla dzieci online to hasło królujące w wyszukiwarkach, niosące ze sobą połączenie dwóch najbardziej istotnych z punktu widzenia dzisiejszych czasów rzeczy – chęci nauki zdalnej dzięki cyfrowym rozwiązaniom, a jednocześnie nauka tego, jak je wykorzystywać, używać a przede wszystkim samemu tworzyć.

Dla kogo nauka kodowania online?

Dla każdego, ale przede wszystkim dla tych, którzy do tej pory nie mogli skorzystać z opcji stacjonarnych z różnych powodów. Najczęstszymi problemami, z jakimi borykają się potencjalni uczniowie, jest duża odległość od miejsca zamieszkania do miejscowości, w której prowadzone są zajęcia i często powiązane z tym trudność z dojazdami na miejsce prowadzenia zajęć, jak i potrzeba wykorzystania zbyt dużej ilości czasu z tym związanego. Kurs programowania dla dzieci i młodzieży online to także tańsza opcja od kursów stacjonarnych, co także może być zachętą dla tych, dla których cena zajęć nieco przekraczała zakładany na edukację budżet.

Czy nauka programowania online dla dzieci i młodzieży daje dobre efekty?

Podczas prowadzonych do tej pory pojedynczych zajęć online nie zauważyliśmy, aby efektywność nauki programowania poprzez sieć na naszych zajęciach różniła się znacznie od tej, którą uzyskiwali nasi uczniowie podczas zajęć stacjonarnych. Różnica więc nie kryje się w efektach, ale w trybie nauki.

Wiele sposobów na przedstawianie materiału jest dokładnie takich samych. Możliwości sieciowej komunikacji na żywo z resztą grupy, jak i z prowadzącym pozwala na pracę samodzielną, pracę w zespole, indywidualne podejście do każdego słuchacza. Jednocześnie korzystanie z tego typu nauki z zacisza własnego domu jest również wyzwaniem dla samodyscypliny dziecka czy nastolatka. Musi ono chcieć czynnie uczestniczyć w edukacyjnych aktywnościach i nie bać się zabierania głosu.

Odpowiednie połączenie daje przepis na zajęcia doskonałe 😉

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *