Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak zacząć naukę programowania?

Jak zacząć naukę programowania?

Nauka programowania. Co na początek?

Na polskim rynku edukacyjnym już od kilku lat można z łatwością odnaleźć zajęcia dodatkowe dla dzieci, które pozwalają im się zagłębić w świat algorytmów. Pojawiają się nowe szkoły, kursy online, zajęcia popołudniowe. Niestety nasza świadomość potrzeby informatycznego rozwoju najmłodszego pokolenia nadal nie jest jeszcze społecznie wystarczająco duża, aby nauka programowania pojawiła się w publicznych szkołach jako jeden z podstawowych przedmiotów. Patrząc na takie kraje jak Wielka Brytania czy Estonia, my nadal za mało zdajemy sobie sprawę z tego, jak jest ważna.

Nauka programowania – czy warto?

Warto i jest zdecydowanie ważna w rozwoju dzisiejszego najmłodszego pokolenia, które w przeciągu dekady czy dwóch będzie wchodzić na rynek pracy.  Musimy spojrzeć na ich rozwój wielopoziomowo nie tylko jako rodzice, ale także po prostu społeczeństwo, które nadal chce zachować tempo technologicznego rozwoju.

Już teraz efekty pracy programistów widziane są na każdym kroku, czasami nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nawet światła uliczne, nie wspominając o olbrzymiej ilości sprzętu AGD czy RTV, działają dzięki pracy całego sztabu programistów, twórców, innowatorów. Coraz bardziej też my sami przestajemy być biernymi użytkowałam i musimy sami choć trochę dać siebie przy obsłudze komputerów, telefonów, czy inteligentnych systemów domowych. Za jakiś czas, nie będzie miejsca dla cyfrowych analfabetów. Technologiczna śmiałość i umiejętności współpracy z cyfrowymi możliwościami, będą tak samo ważne, jak obecnie umiejętność pisania i czytania. To, że trend nie do końca jeszcze przyjął się w naszym kraju, nie oznacza, że nie będzie takiej potrzeby. Globalizacja nie oszczędzi żadnego miejsca na Ziemi, dlatego nie możemy pozwolić na to, by najmłodsze pokolenie było w tyle za rówieśnikami z krajów, które dojrzały już do decyzji o wprowadzeniu programowania do podstawowego kanonu nauczania.

Kolejną odpowiedzią na pytanie czy warto, jest prosty fakt, już teraz stający się problemem. Na rynku pojawiła się nagle ogromna luka, której obecnie nie jesteśmy w stanie wypełnić, a według prognoz będzie się ona powiększać coraz bardziej. Mowa tu o programistach, których w tej chwili po prostu nie ma w wystarczających ilościach. Już teraz mówi się kilkuset tysiącach nieobsadzonych miejsc pracy, a już niedługo liczby te mają oscylować wokół kilku milionów. To sprawia, że posiadanie umiejętności programistycznych, nieco pasji lub chociaż zapału i zacięcia może gwarantować naszym obecnym uczniom świetny start dorosłe życie i karierę zawodową. Zarobki programistów i olbrzymia potrzeba zapełniania stanowisk w tym sektorze niezależnie od branży, to także ciekawe propozycje pracy.

Nauka kodowania dla dzieci

Jak odnaleźć odpowiednie, kształtujące dobre nawyki i rozwijające umiejętności warsztaty programowania dla dzieci? Leszno to miasto, w którym prowadzimy zajęcia dodatkowe, które od ponad pięciu lat są postrzegane przez naszych słuchaczy jako jedne z najlepszych w jakich udało im się wziąć udział. Dlatego zapraszamy do zapisów już dziś.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *